Najnowszy webinar
24 kwietnia, 11:00 zapraszamy na bezpłatny panel o Marketing Automation i pracy z bazą klientów — z perspektywy marki Kazar, Yetiz i ExpertSender!

Regulamin

REGULAMIN ŚWIADCZENIA USŁUG EXPERTSENDER S.A.
(“Regulamin”)

Niniejszy dokument reguluje zasady funkcjonowania i korzystania z platformy internetowej ExpertSender, której właścicielem i administratorem jest ExpertSender S.A. z siedzibą w Gdańsku.

Regulamin skierowany jest do Klientów – osób fizycznych, osób prawnych lub innych jednostek organizacyjnych, które zlecają ExpertSender wykonanie usług na podstawie Formularza Zamówienia na usługi w ramach platformy ExpertSender. Regulamin wraz z Formularzem Zamówienia i załącznikami stanowi Umowę o świadczenie usług przez ExpertSender na rzecz Klienta.

Niniejszy Regulamin jest formą regulaminu w rozumieniu art. 8 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. 2020 poz. 344).

§1 Definicje

ExpertSender – Właściciel platformy, ExpertSender Spółka Akcyjna z siedzibą pod adresem: ul. Cypriana Kamila Norwida 1, 80-280 Gdańsk wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Gdańsk – Północ w Gdańsku VIII Wydział Gospodarczy KRS pod numerem rejestrowym: 0000916101, NIP: 5862237116, nr statystyczny („REGON”): 220775305, o kapitale zakładowym w wysokości 108 760,00 zł, zwana także dalej Usługodawcą

Klient – osoby fizyczne, osoby prawne lub inne jednostki organizacyjne, które zlecają ExpertSender wykonanie Usług na podstawie Umowy;

Formularz Zamówienia – odrębny dokument zawierający podstawowe cechy świadczenia Usług na rzecz Klienta, składany przez Klienta Usługodawcy, który wraz z załącznikami i Regulaminem stanowi podstawę zobowiązań Stron, czyli Umowy o świadczenie Usług zawartej pomiędzy Klientem a Usługodawcą. Formularz Zamówienia może zostać złożony w formie pisemnej lub dokumentowej – poprzez wymianę wiadomości e-mail pomiędzy Stronami;

Umowa – złożony wspólnie przez Klienta Formularz Zamówienia wraz z Załącznikami i Regulaminem, stanowiący Umowę o Świadczenie Usług zawartą pomiędzy Klientem a Usługodawcą;

Odbiorca – osoby fizyczne, osoby prawne lub inne jednostki organizacyjne będące odbiorcami kampanii realizowanej i opartej na Umowie za pośrednictwem Mediów, zwane również Abonentem;

Konto – przestrzeń Klienta na Platformie udostępniona Klientowi po zalogowaniu przy użyciu loginu i hasła;

Strony – odpowiednio Usługodawca i Klient;

Media – kanał komunikacji udostępniany Klientowi za pośrednictwem Platformy; Oferowane kanały to: e-mail, SMS, wyskakujące okienka na stronie internetowej, personalizacja strony internetowej, Web Push, Mobile Push, wiadomości uruchamiane przez API

Platforma – platforma internetowa pod nazwą Usługodawca wraz z odpowiednim oprogramowaniem, za pośrednictwem której Usługodawca świadczy Usługi na rzecz Klientów na podstawie Umowy;

Usługa – usługi marketingowe, analityczne, informatyczne i inne udostępniane Klientowi przez Usługodawcę

Wiadomość – treść jakiejkolwiek komunikacji wysyłanej przez Klienta do jego Odbiorców za pośrednictwem Mediów udostępnionych przez Usługodawcę

Własność Usługodawcy – Platforma wraz z oprogramowaniem, procesami i dostępem do Mediów, w szczególności składająca się z:

  • Dostęp do multimediów i inne oprogramowanie stanowiące własność Usługodawcy oraz oprogramowanie osób trzecich udostępnione przez Usługodawcę Klientowi w celu korzystania z nich zgodnie z Umową,
  • opracowania, technologie, informacje techniczne, procesy, algorytmy, know-how, dokumentacja oraz wszelkie inne informacje przekazane Klientowi, stworzone przez Usługodawcę lub na jego zlecenie,

Regulamin – niniejszy Regulamin świadczenia usług, stanowiący integralną część Formularza Zamówienia

RODO – Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych)

Załączniki – załącznik do Regulaminu i Formularza Zamówienia, stanowiący jego integralną część.

§2. Postanowienia ogólne

  1. Regulamin wraz z Formularzem Zamówienia i Załącznikami szczegółowo opisuje sposób korzystania przez Klientów z Usług.
  2. Klient zobowiązany jest do przestrzegania postanowień Regulaminu. Warunkiem zawarcia Umowy z Usługodawcą jest akceptacja Regulaminu. Każdy Klient korzystający z Usług zobowiązuje się do przestrzegania warunków określonych w Regulaminie, a podpisując Umowę Klient potwierdza, że akceptuje jego treść i moc wiążącą.
  3. W zakresie nieuregulowanym w Formularzu Zamówienia zastosowanie mają postanowienia Regulaminu. W przypadku rozbieżności pomiędzy Regulaminem a Formularzem Zamówienia pierwszeństwo mają postanowienia tego ostatniego. Formularz Zamówienia oraz Załączniki mogą wyłączać lub modyfikować postanowienia Regulaminu. Usługodawca zastrzega sobie prawo do weryfikacji informacji zawartych w Formularzu Zamówienia oraz do odmowy wykonania Usług w przypadku stwierdzenia przez Usługodawcę ich nieprawidłowości, a także w przypadku zaistnienia innych okoliczności uniemożliwiających prawidłowe i zgodne z prawem wykonanie Umowy.
  4. W celu prawidłowego korzystania z Usługi, Klient we własnym zakresie musi zapewnić dostępność urządzenia spełniającego co najmniej następujące minimalne warunki techniczne:
  • dostęp do Internetu.
  • aktualna wersja przeglądarki internetowej,
  • włączono obsługę JavaScript i plików cookie;
  1. Zgodnie z powyższym, Strony niniejszym oświadczają, że Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za niedostępność lub ograniczoną funkcjonalność usług spowodowaną zakłóceniami w infrastrukturze internetowej niezależnymi od Usługodawcy. W szczególności Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za awarie, przerwy w transmisji danych, ograniczenia dostępu wynikające z problemów po stronie operatorów sieci, globalne przerwy w dostępie do Internetu lub inne nieprzewidziane zdarzenia, które mogą mieć wpływ na możliwość korzystania z usług w niektórych lokalizacjach lub regionach. Wyliczenie zawarte w zdaniu poprzedzającym ma charakter przykładowy i nie stanowi zamkniętej listy.
  2. Usługodawca może zlecić bieżącą obsługę Platformy, w tym Usług świadczonych przez Usługodawcę, osobie trzeciej bez powiadomienia Klienta.
  3. Klient może uzyskać dostęp do Regulaminu w każdym czasie pod linkiem https://expertsender.com/pl/regulamin/.
  4. Klient ponosi odpowiedzialność za:
  • wysyłanie wiadomości, treści i powiadomień wysyłanych za pośrednictwem Usługi
  • zgodność z prawem przesyłania informacji do wskazanych przez Klienta Usługobiorców zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
  • treść podanych danych, ustawienie bezpiecznego hasła,
  • za ewentualne naruszenie praw osób trzecich w związku z wyborem loginu, pseudonimu i hasła potrzebnego do dostępu online do Usługi Usługodawcy.
  1. Klient oświadcza, że będzie przestrzegał wszelkich zaleceń dotyczących środków bezpieczeństwa, w tym dotyczących nieudostępniania loginu i hasła do Usługodawcy osobom trzecim oraz okresowej zmiany hasła. Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za utratę lub udostępnienie loginu/hasła osobom trzecim.
  2. W przypadku stwierdzenia nadużycia przez Klienta dostępu do Konta w Serwisie lub ujawnienia się możliwości takiego nadużycia przez osoby trzecie (kradzież loginu/hasła), Klient zobowiązany jest do niezwłocznego poinformowania Usługodawcy o takim wypadku. Usługodawca uniemożliwi dostęp do Konta Klienta. Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za skutki lub straty wynikające z takiego wypadku, w tym za uniemożliwienie dostępu do Konta z jego powodu. Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za niewylogowanie się Klienta z Konta. Klient ponosi wyłączną odpowiedzialność za zapewnienie technicznej kompatybilności własnego sprzętu/urządzeń, systemu informatycznego z Platformą i Usługą.
  3. Platforma wraz z oprogramowaniem, Mediami i wszelkimi innymi narzędziami należącymi do Usługodawcy stanowią utwory chronione zgodnie z ustawą z dnia4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 2021 poz. 1062).
  4. Klient niniejszym udziela Usługodawcy prawa do korzystania z logo Klienta w celu przedstawienia Klienta jako klienta na stronie internetowej Usługodawcy oraz w materiałach marketingowych, w tym między innymi w prezentacjach, broszurach i postach w mediach społecznościowych. Takie wykorzystanie będzie zgodne z wytycznymi dotyczącymi marki Klienta, jeśli zostały dostarczone, i nie będzie sugerować żadnego poparcia ani partnerstwa wykraczającego poza zakres świadczonych usług.
  5. Klient nie może korzystać z Własności Usługodawcy w zakresie szerszym niż określony w niniejszej Umowie (prawo do korzystania wyłącznie na własne potrzeby Klienta), ujawniać Własności Usługodawcy komukolwiek lub informować o takiej własności bez uprzedniej zgody Usługodawcy wyrażonej w formie pisemnej.
  6. Niezależnie od roszczenia o zapłatę odszkodowania, w przypadku stwierdzenia przez Usługodawcę, że Klient korzysta z Usługi w sposób sprzeczny z warunkami niniejszej Umowy, Usługodawca może, według swojego wyboru, zawiesić wykonywanie Umowy do czasu zaprzestania takiej działalności lub usunięcia jej skutków albo rozwiązać Umowę ze skutkiem natychmiastowym, co nie stanowi podstawy do dochodzenia przez Klienta jakichkolwiek roszczeń odszkodowawczych. Przez „zawieszenie wykonywania Umowy” rozumie się czasowe zablokowanie dostępu Klienta do jego indywidualnego konta w Serwisie oraz zawieszenie wszelkich kampanii marketingowych prowadzonych przez Klienta z wykorzystaniem Serwisu, Własności Usługodawcy i Usług.
  7. Usługodawca zastrzega sobie prawo do czasowego wstrzymania lub ograniczenia korzystania z Usług w przypadku konieczności przeprowadzenia prac konserwacyjnych lub aktualizacji oprogramowania. Data i godzina ich przeprowadzenia zostanie opublikowana na stronie internetowej Usługodawcy. Usługodawca jest uprawniony do czasowego ograniczenia lub zawieszenia świadczenia Usług w przypadku zagrożenia oprogramowania, bezpieczeństwa lub danych osobowych przetwarzanych w celu prawidłowego świadczenia Usług. Jeżeli z tego powodu wykonanie Usługi nie będzie możliwe, Usługodawca umożliwi jej wykonanie w innym terminie lub w terminie uzgodnionym przez obie Strony. Niewykonanie lub nienależyte wykonanie Usługi z powyższych przyczyn nie uprawnia Klienta ani innych osób trzecich do zgłaszania jakichkolwiek roszczeń lub reklamacji wobec Usługodawcy.
  8. Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za wyniki kampanii Klienta prowadzonych z wykorzystaniem Usług Usługodawcy i ich wpływ na sytuację finansową Klienta, w szczególności Usługodawca nie gwarantuje, że w wyniku prowadzenia kampanii z wykorzystaniem Usług wzrośnie sprzedaż, przychód lub zainteresowanie ofertami Klienta.
  9. Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za utracone przez Klienta korzyści spowodowane czasową niedostępnością systemu, opóźnieniami w jego działaniu lub innymi zakłóceniami.

§3 Zasady i oświadczenia

  1. Usługodawca udostępnia Klientowi Platformę i Usługę za opłatą, zgodnie z wyborem dokonanym w Formularzu Zamówienia.
  2. W ramach niniejszej Umowy Usługodawca zobowiązuje się do przeprowadzenia na rzecz Klienta szkolenia on-line, tj. dla pracowników, współpracowników, kontrahentów lub zleceniobiorców Klienta z obsługi Usługi i jej funkcjonalności, w terminie i godzinach uzgodnionych przez Strony.
  3. Klient zobowiązuje się do współpracy z Usługodawcą podczas Konfiguracji oraz do terminowej zapłaty ustalonego wynagrodzenia w wysokości określonej w Formularzu Zamówienia oraz Cenniku i/lub Usługach Opcjonalnych.
  4. W celu rozpoczęcia świadczenia Usług, Usługodawca udostępnia Klientowi Usługę polegającą na umożliwieniu Klientowi:

1) uzyskania zdalnego dostępu (on-line) do Platformy Usługodawcy o funkcjonalności właściwej dla Formularza Zamówienia, z wykorzystaniem indywidualnego oznaczenia Klienta („Login”) oraz kodu dostępu („Hasło”) w ramach indywidualnego konta Klienta,

2) korzystania ze wsparcia dedykowanego Opiekuna Klienta przypisanego do indywidualnej obsługi Klienta.

  1. Usługa może zostać udostępniona po jednorazowej konfiguracji określonej powyżej.
  2. Klient zobowiązuje się współpracować z Usługodawcą w zakresie uzasadnionym prawidłowym i terminowym rozpoczęciem, przeprowadzeniem i zakończeniem czynności składających się na Konfigurację. Szczegółowe obowiązki Klienta w zakresie Konfiguracji określone są w Formularzu Zamówienia i Załącznikach – Harmonogramie wraz z terminami ich wykonania i obejmują przede wszystkim udostępnienie Usługodawcy aktualnych i kompletnych danych i dokumentów niezbędnych do Konfiguracji oraz wsparcie techniczne i organizacyjne ze strony Usługodawcy w czynnościach konfiguracyjnych („Współpraca”).
  3. Współpraca Klienta będzie świadczona na każde żądanie Usługodawcy zgłoszone w formie elektronicznej, niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie trzech (3) dni roboczych od dnia zgłoszenia żądania. Klient jest świadomy, że brak Współpracy, w szczególności w powyższym zakresie, może w znacznym stopniu lub całkowicie uniemożliwić wykonanie Umowy przez Usługodawcę i taka niemożność wykonania Umowy przez Usługodawcę nie uprawnia Klienta ani jakichkolwiek innych osób trzecich do zgłaszania jakichkolwiek roszczeń lub reklamacji wobec Usługodawcy.
  4. Po zakończeniu Konfiguracji po stronie Usługodawcy, Usługodawca przekaże możliwość ustawienia Loginu i Hasła, w formie elektronicznej, zgodnie z postanowieniami niniejszej Umowy dotyczącymi komunikacji pomiędzy Stronami, upoważnionemu przedstawicielowi Klienta. Usługodawca poinformuje Klienta o Konfiguracji i gotowości do przekazania Loginu i Hasła oraz o udostępnieniu Usługi Klientowi za pośrednictwem wiadomości e-mail wysłanej na adres elektroniczny wskazany przez Klienta w niniejszym Regulaminie.
  5. Po zapewnieniu Klientowi dostępu do systemu, w tym danych logowania, Usługodawca zapewnia dostępność Usług zgodnie z warunkami Umowy. Niezależnie od tego, czy Klient faktycznie rozpoczął korzystanie z Usług, proces naliczania opłat zostanie zainicjowany automatycznie trzy (3) dni robocze po przekazaniu danych logowania. Po upływie tego terminu Usługodawca wystawi Klientowi fakturę zgodnie z warunkami określonymi w Formularzu Zamówienia. Klient jest zobowiązany do uregulowania płatności w terminie wskazanym na fakturze.
  6. Jeżeli do prawidłowego wykonania Usług konieczne będzie uzyskanie innych dodatkowych informacji, Usługodawca jest uprawniony do wezwania Klienta do ich ujawnienia w formie wiadomości e-mail.
  7. Usługodawca zapewnia skuteczne przesyłanie Wiadomości za pomocą Usługi, tj. ich wyjście z serwera nadawcy, z zachowaniem użytych treści oraz częstotliwości przesyłania Wiadomości.
  8. Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za nieskuteczne wysłanie Wiadomości spowodowane błędnymi danymi ich adresatów (niezależnie od sposobu ich pozyskania), nieistnieniem adresów lub adresatów (niezależnie od sposobu ich pozyskania), stosowaniem przez odbiorcę środków blokujących Wiadomości, nieistnieniem serwera odbiorcy lub innymi okolicznościami leżącymi po stronie Klienta lub odbiorców Wiadomości, za które Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności.
  9. Usługodawca może, według własnego uznania, odmówić wysyłania Wiadomości, gdy korzystanie z Nośnika przez Klienta zagraża wydajności Nośnika lub zagraża korzystaniu z Usługi przez innych Klientów Usługodawcy (np. zablokowanie całej klasy adresów IP, które miały IP używane przez Klienta, w SpamHaus (www.spamhaus.org), błędne użycie kodu Dynamic Content, zbyt duży rozmiar pliku używanych załączników do wiadomości e-mail itp.) Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności wobec Klienta lub osób trzecich z powodu okoliczności opisanych w niniejszym paragrafie.
  10. Klient ponosi wyłączną odpowiedzialność za prawidłowe pozyskanie bazy danych klientów, z której korzysta na Platformie i w ramach usługi Usługodawcy. Proces pozyskiwania bazy danych odbiorców i zbierania zgody odbiorcy na komunikację od Klienta powinien być zgodny z prawem, uczciwy i przejrzysty. Gromadzenie i przetwarzanie danych osobowych powinno być zgodne z (w stosownych przypadkach) polskim ustawodawstwem, tj. ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną, ustawą o ochronie danych osobowych, RODO i dyrektywą o prywatności i łączności elektronicznej (Unia Europejska), ustawą CAN-SPAM (USA), CCPA (USA), CDPA (USA), CASL (Kanada), LGPD (Brazylia), PIPL (Chiny) i innymi aktami prawnymi właściwymi dla lokalizacji odbiorców.

Przesyłanie wiadomości e-mail przez Klienta odbywa się zgodnie z obowiązującymi przepisami, o których mowa powyżej.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za przesyłanie przez Klienta wiadomości typu Spam, niezamówionych wiadomości handlowych i innych wiadomości niezgodnych z prawem. W przypadku uzasadnionych wątpliwości lub po uzyskaniu informacji o możliwym nadużyciu przez Klienta postanowień lub zgodności z prawem wymaganych oświadczeń o wyrażeniu zgody i zaświadczeń (w tym zgody marketingowej), Usługodawca jest uprawniony do żądania wglądu do takich zgód. Klient jest zobowiązany do przedstawienia takiej zgody w ciągu 24 godzin od żądania. Jeżeli zgoda została udzielona za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, Klient zobowiązany jest przedstawić adres IP, adres strony internetowej oraz datę udzielenia zgody adresata wiadomości. Każdy przypadek niedostarczenia takiej zgody będzie indywidualnie oceniany przez Usługodawcę. W przypadku niespełnienia lub nienależytego spełnienia przez Klienta powyższego żądania w zakresie przedstawienia dowodu zgody, w wyznaczonym terminie i zakresie, Usługodawca może, według swojego wyboru, zawiesić wykonywanie Umowy do czasu zaprzestania takiego działania lub usunięcia jego skutków albo rozwiązać Umowę ze skutkiem natychmiastowym, co nie stanowi podstawy do dochodzenia przez Klienta jakichkolwiek roszczeń odszkodowawczych.

  1. Klient przyjmuje do wiadomości, że Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za nieprzestrzeganie przez Klienta obowiązujących przepisów o ochronie danych osobowych i komunikacji elektronicznej.
  2. Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za działania Klienta, w szczególności za treść, cel i skutki Wiadomości wysyłanych za pośrednictwem Usługi oraz za działania osób trzecich. Klient zobowiązany jest do uzyskiwania od adresatów Wiadomości wymaganych prawem oświadczeń o wyrażeniu zgody i zaświadczeń (w tym zgody marketingowej) oraz informowania adresatów o współpracy z Usługodawcą w celach i z uwzględnieniem wymogów właściwych przepisów prawa (o czym mowa w ust. 11 powyżej). Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za skutki użycia adresu e-mail/numeru telefonu komórkowego/Web Push ID/Mobile Device ID lub innych identyfikatorów służących do komunikacji osoby nieuprawnionej (lub osoby, która nie wyraziła zgody na komunikację).
  3. Usługodawca może, według własnego uznania, odmówić przesłania Wiadomości zawierających treści obraźliwe, wulgarne, agresywne, dyskryminujące lub w inny sposób niedopuszczalne w świetle obowiązującego prawa lub dobrych obyczajów. Na żądanie Klienta zgłoszone na piśmie w terminie 7 dni od dnia złożenia oświadczenia o odmowie przesłania Wiadomości, Usługodawca przedstawi uzasadnienie swojej decyzji. Odmowa przesłania Wiadomości z tych przyczyn nie stanowi podstawy do dochodzenia przez Klienta lub osobę trzecią jakichkolwiek roszczeń odszkodowawczych.
  4. Usługodawca zapewnia, że oprogramowanie, sprzęt i procedury wdrożone przez Usługodawcę prawidłowo przetwarzają dane osobowe w imieniu Klienta (Administratora Danych) zgodnie z przepisami prawa w tym zakresie.
  5. Usługodawca zapewnia bezpieczne przechowywanie danych Klienta (bazy danych) oraz zasobów twórczych i intelektualnych związanych z działalnością Klienta korzystającego z Usług. Klient zachowuje wyłączne prawa do ww. aktywów przez cały okres obowiązywania Umowy, a po jej zakończeniu do czasu fizycznego usunięcia danych przez Usługodawcę w terminie 30 dni od dnia wygaśnięcia Umowy (lub jej zakończenia w inny sposób).
  6. Usługodawca zapewnia wykonywanie kopii zapasowej raz dziennie przez cały okres obowiązywania Umowy oraz przechowywanie kopii zapasowej do czasu utworzenia kolejnej. Dane z kopii zapasowej są przywracane automatycznie lub ręcznie przez Usługodawcę niezwłocznie, gdy zachodzi potrzeba przywrócenia danych.
  7. Usługodawca ma prawo zażądać w każdym czasie dokumentów potwierdzających rezydencję podatkową i status podatkowy Klienta, w tym certyfikatów rezydencji podatkowej i innych dokumentów wymaganych przez obowiązujące przepisy prawa podatkowego. Jeżeli Klient nie dostarczy żądanych dokumentów w terminie określonym przez Usługodawcę, Usługodawca ma prawo zawiesić świadczenie Usług do czasu spełnienia żądania lub rozwiązać Umowę ze skutkiem natychmiastowym.
  8. Usługodawca ma prawo żądać wszelkich dokumentów, oświadczeń lub innych informacji niezbędnych do weryfikacji statusu Klienta dla celów przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu (AML/KYC). Klient zobowiązuje się dostarczyć żądane informacje w terminie określonym przez Usługodawcę. W przypadku odmowy lub opóźnienia w przekazaniu przez Klienta wymaganych dokumentów, Usługodawca zastrzega sobie prawo do zawieszenia świadczenia usług lub rozwiązania Umowy ze skutkiem natychmiastowym.
  9. Klient oświadcza i gwarantuje, że nie znajduje się na żadnej liście sankcji opublikowanej przez Unię Europejską, Rzeczpospolitą Polską, Stany Zjednoczone Ameryki (w tym OFAC) ani żaden inny odpowiedni organ międzynarodowy. Klient zobowiązuje się niezwłocznie powiadomić Usługodawcę, jeśli jego status w tym zakresie ulegnie zmianie. W przypadku stwierdzenia, że Klient znajduje się na jakiejkolwiek liście osób objętych sankcjami, Usługodawca ma prawo do natychmiastowego rozwiązania Umowy i zaprzestania świadczenia usług bez ponoszenia odpowiedzialności odszkodowawczej.
  10. Klient nie jest upoważniony do odsprzedaży, sublicencjonowania lub przekazywania usług świadczonych przez Usługodawcę jakiejkolwiek osobie trzeciej, chyba że zostanie wyraźnie upoważniony na piśmie przez Usługodawcę lub działa w ramach oficjalnego programu odsprzedaży. W przypadku naruszenia tego postanowienia Usługodawca ma prawo do natychmiastowego rozwiązania Umowy i dochodzenia wszelkich roszczeń wynikających z takiego naruszenia.

§4 Wynagrodzenie

  1. Całkowite wynagrodzenie Usługodawcy za jego świadczenia na rzecz Klienta („Wynagrodzenie”) składa się z konfiguracji wyszczególnionej w Formularzu Zamówienia.
  2. Składniki Wynagrodzenia będą płatne na podstawie faktury VAT wystawionej przez Usługodawcę, na rachunek Usługodawcy wskazany na fakturze, w terminie 14 dni od dnia doręczenia faktury Klientowi na aktualny adres jego siedziby lub odpowiednio głównego miejsca wykonywania działalności. Usługodawca, w celach informacyjnych, przesyła kopię ww. faktury VAT drogą elektroniczną na adres e-mail wskazany zgodnie z niniejszą Umową jako adres korespondencyjny Klienta.
  3. Składniki Wynagrodzenia wskazane powyżej oraz w Załącznikach zostały podane w kwotach netto, w związku z czym zostaną one powiększone o należny podatek VAT w wysokości wynikającej z przepisów obowiązujących w dniu wystawienia faktury.
  4. W przypadku nieterminowych płatności Usługodawca jest uprawniony do naliczania odsetek ustawowych za opóźnienie w transakcjach handlowych.
  5. W przypadku, gdy kwota wynagrodzenia należnego z tytułu świadczenia Usług wyrażona w walucie FIAT płatna jest w kryptowalucie, Strony – w celu uniknięcia wątpliwości – niniejszym oświadczają, że wartością nabycia kryptowaluty będzie kwota wynikająca z zapłaty tej części lub całości kwoty wyrażonej w walucie FIAT.
  6. Wynagrodzenie może być podwyższane raz na 12 miesięcy ze skutkiem od dnia 1 marca danego roku, w przypadku gdy średnioroczny wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych ogłaszany przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego za rok poprzedni wykaże wzrost cen o co najmniej 3,5 % (dalej: „inflacja”). W takim przypadku Usługodawca będzie mógł podwyższyć wynagrodzenie o kwotę, której maksymalna wysokość odpowiadać będzie wskaźnikowi inflacji za rok poprzedni.

§5 Odpowiedzialność

    1. Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone zawieszeniem świadczenia Usług, w szczególności w wyniku siły wyższej, niezawinionych przez Usługodawcę wadliwego działania lub awarii (w tym awarii dostawców Internetu), awarii sprzętu lub oprogramowania po stronie Klienta lub Usługodawcy, a także w wyniku nieprzestrzegania Regulaminu przez Klienta. Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za niezależne od niego problemy z dostarczeniem Wiadomości, problemy związane z charakterem kampanii oraz z treścią Wiadomości Klienta. Działalność Klienta w powyższym zakresie, a także treść Komunikatów oraz dane przekazywane przez Klienta za pośrednictwem Usługodawcy, powinny być zgodne w szczególności z RODO obowiązującym w Unii Europejskiej oraz CAN-SPAM Act 2003 zatwierdzonym przez Stany Zjednoczone Ameryki, a także innymi przepisami, o których mowa w § 3 ust. 11 Regulaminu. 11 .
    2. Klient ponosi pełną odpowiedzialność za Wiadomości, dane i treści przesyłane za pośrednictwem Usługi, w tym również przed Usługodawcą, za wszelkie skutki bezprawnych działań Klienta, które mogą lub narażą Usługodawcę na odpowiedzialność cywilną, karną lub administracyjną.
    3. W przypadku wystąpienia przez osoby trzecie z jakimikolwiek roszczeniami lub żądaniami wobec Usługodawcy związanymi z działalnością Klienta prowadzoną z wykorzystaniem Serwisu lub w związku z innymi Usługami świadczonymi przez Usługodawcę na rzecz Klienta, Usługodawca poinformuje Klienta o wystąpieniu takiego (takich) roszczenia (roszczeń) przez osobę trzecią, w następstwie czego Klient niezwłocznie zwolni Usługodawcę z odpowiedzialności, podejmując w tym celu niezbędne działania. W szczególności Klient niezwłocznie poinformuje taką osobę trzecią o udziale Klienta w sporze i przystąpi do niego zamiast Usługodawcy, niezależnie od etapu sporu (przedsądowego, mediacyjnego, sądowego, egzekucyjnego itp.)

Powyższe dotyczy również sporów o ochronę danych osobowych.

  1. Klient zwalnia Usługodawcę z odpowiedzialności z tytułu roszczeń osób trzecich związanych z działalnością prowadzoną przez Klienta lub za pośrednictwem Usługi na rzecz Klienta poprzez zaspokojenie takich roszczeń w miejsce Usługodawcy.
  2. Po zawarciu niniejszej Umowy Klient:

1) akceptuje i uznaje postanowienia Regulaminu Korzystania z Serwisu i Polityki Antyspamowej Usługodawcy (https://expertsender.com/anti-spam-policy/) oraz innych dokumentów i instrukcji wydanych przez Usługodawcę i związanych z dostępem do Serwisu oraz wykonywaniem Umów pomiędzy Stronami (dostępnych pod adresem https://expertsender.com),

2) zobowiązuje się do wykorzystywania, w tym przesyłania lub publikowania, z wykorzystaniem Serwisu, wyłącznie takich materiałów, do których Klient jest bezpośrednio uprawniony, oraz wyłącznie w takiej formie i za pomocą takich środków, z jakich Klient ma prawo korzystać.

  1. Klient nie może korzystać z Usług w sposób prowadzący, umyślnie lub nieumyślnie, do naruszenia przepisów prawa, dobrych obyczajów, postanowień Regulaminu Usługodawcy i Polityki antyspamowej, a także prawa własności intelektualnej lub innego prawa osoby trzeciej, lub które są lub mogą być w jakikolwiek inny sposób szkodliwe dla marki lub renomy, pod rygorem pełnej odpowiedzialności cywilnoprawnej przed ExpertSender i osobami trzecimi. Zasada ta dotyczy również zgody przesłanej przez Klienta.
  2. Usługobiorca oświadcza, że powziął wiadomość, iż stosowanie którejkolwiek z niedozwolonych praktyk określonych w Polityce antyspamowej uprawnia Usługodawcę do rozwiązania Umowy zgodnie z § 7 ust. 1 pkt 3 poniżej. 1 pkt. 3 poniżej. Zakazane praktyki są następujące:
  • Wysyłanie wiadomości marketingowych do odbiorców bez uzyskania ich zgody;
  • Brak dowodów subskrypcji (którekolwiek z poniższych: data subskrypcji, adres strony internetowej i adres IP dla każdego adresu e-mail);
  • Kupowanie list z adresami e-mail;
  • Korzystanie z usług umożliwiających dodawanie adresów e-mail do list subskrybentów w oparciu o relacje z innymi źródłami danych (tzw. dołączanie adresów e-mail);
  • Ignorowanie zgłoszeń od osób, w szczególności skarg i próśb o rezygnację z subskrypcji;
  • Przekroczenie 0,2% reklamacji na wiadomości dostarczone w ciągu jednego (1) dnia;
  • Przekroczenie 5% twardych odrzuceń wiadomości wysłanych w ciągu jednego (1) dnia;
  • Wysyłanie wiadomości na adresy spamtrap;
  • Brakujące dane nadawcy (którekolwiek z poniższych: nazwa i adres, rejestr firmy i numer rejestracyjny, numer telefonu kontaktowego i adres e-mail lub link do formularza kontaktowego)
  • Używanie nazw nadawców i tematów wiadomości niezwiązanych z rozsyłaną treścią lub wprowadzających w błąd;
  • Używanie w wiadomościach linków przekierowujących do stron niezwiązanych z ich treścią;
  • Brak linku do rezygnacji z subskrypcji lub ukrycie go w treści (np. mała czcionka, kolor zlewający się z tłem);
  • Używanie domen niebędących własnością nadawcy w polu „Od”;
  • Wysyłanie tych samych wiadomości do tych samych odbiorców z więcej niż jednej (1) domeny;
  • Wysyłanie tych samych wiadomości do tych samych odbiorców w ciągu jednego (1) dnia;
  • Wysyłanie wiadomości do milionów odbiorców bez dławienia;
  • Naruszenie praw autorskich poprzez bezumowne korzystanie z cudzych znaków towarowych.
  • Promowanie treści zastrzeżonych:
  1. nienawiść, przemoc i dyskryminację;
  2. dezinformację, zwodniczą i wprowadzającą w błąd komunikację; 3;
  3. złośliwe oprogramowanie i phishing;
  4. niezamówione wiadomości handlowe;
  5. wiadomości zawierające domeny znajdujące się na listach RBL – Realtime Blackhole List;
  6. Wysokooprocentowane, natychmiastowe i gotówkowe pożyczki;
  7. marketing wielopoziomowy i piramidy finansowe;
  8. Kryptowaluty (powiązane z osobami trzecimi);
  9. leki i suplementy (związane z osobami trzecimi);
  10. Hazard i zakłady (związane z osobami trzecimi);
  11. Pornografia, nagość i randki (związane ze stronami trzecimi);
  12. Giełdy papierów wartościowych i rynki forex (związane ze stronami trzecimi).
    1. Strony zgodnie postanawiają, że odpowiedzialność Usługodawcy ograniczona jest do wysokości sumy ubezpieczenia potwierdzonej aktualną polisą ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej w zakresie objętym polisą. Usługodawca zobowiązuje się do utrzymywania przez cały okres obowiązywania niniejszej Umowy ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej sumę ubezpieczenia nie mniejszą niż 1.000.000 (jeden milion) złotych.

W odniesieniu do działań i zdarzeń nieobjętych powyższą polisą, odpowiedzialność Usługodawcy jest ograniczona do kwoty stanowiącej sumę wynagrodzenia zapłaconego przez Klienta w ciągu ostatnich sześciu (6) miesięcy poprzedzających datę wykrycia naruszenia.

Usługodawca oświadcza, że na dzień zawarcia Umowy posiada aktualną polisę ubezpieczeniową od odpowiedzialności cywilnej, która obejmuje również ubezpieczenie od ryzyk cybernetycznych i ryzyk związanych z RODO, a także certyfikat ISO/IEC 27001:2022.

  • 6 Poufność
    1. Strony zobowiązują się wzajemnie do zachowania w tajemnicy treści i okoliczności wszelkich rozmów, negocjacji i wymiany informacji w związku z niniejszą Umową i współpracą pomiędzy Stronami. Klient zobowiązuje się również do zachowania w tajemnicy Mienia Usługodawcy. Wszystkie powyższe informacje i dane zwane są łącznie „Informacjami Poufnymi”.
    2. Postanowienia niniejszej sekcji nie mają zastosowania do informacji, które:

1) są powszechnie znane w momencie ich ujawnienia drugiej Stronie,

2) stają się powszechnie dostępne dla osób trzecich po ich ujawnieniu przez uprawnioną Stronę i w wyniku takiego ujawnienia.

  1. Każda ze Stron zobowiązuje się wobec drugiej Strony do poinformowania osób, przy pomocy których Strona wykonuje niniejszą Umowę – niezależnie od formy prawnej tej współpracy (np. umowa o pracę, umowa business to business, zlecenie itp.) – o zasadach poufności obowiązujących w ramach Umowy. Klient zapewnia, że osoby, o których mowa powyżej, zobowiążą się do zachowania w tajemnicy ujawnionych im Informacji Poufnych w zakresie nie mniejszym niż określony w niniejszej Umowie i będą ponosić odpowiedzialność za ich działania i zaniechania prowadzące do ujawnienia Informacji Poufnych jak za działania własne Klienta.
  2. Obowiązek zachowania w tajemnicy Informacji Poufnych w stosunku do osób trzecich, opisany w punktach powyżej, wiąże Strony przez cały okres obowiązywania niniejszej Umowy oraz przez 5 lat po rozwiązaniu Umowy (niezależnie od przyczyny lub formy rozwiązania).
  3. Informacje Poufne przekazywane sobie wzajemnie przez Strony, które nie są jeszcze powszechnie znane, nie mogą być ujawniane bez uprzedniej pisemnej zgody Strony, od której takie informacje uzyskano, z zastrzeżeniem przypadków, gdy ujawnienie Informacji Poufnych osobom trzecim jest:

1) niezbędne do wykonania niniejszej Umowy (na warunkach określonych w ust. 3 powyżej),

2) wymagane przez prawo, wykonalną decyzję lub wykonalne orzeczenie,

3) niezbędne do przeprowadzenia wewnętrznych kontroli i audytów Strony lub do świadczenia profesjonalnych usług księgowych lub prawnych na rzecz Strony lub innego rodzaju profesjonalnego doradztwa na rzecz tej Strony – jeżeli osoby, którym Informacje Poufne zostaną ujawnione w ww. celach, są związane tajemnicą zawodową lub umownym zobowiązaniem do zachowania poufności w zakresie umożliwiającym Stronie wywiązanie się z obowiązków wynikających z niniejszego paragrafu.

  1. W przypadku, gdy na podstawie wyłączeń określonych w ust. 5 ust. 1-2 powyżej, którakolwiek ze Stron zobowiązana jest do ujawnienia Informacji Poufnych jakiejkolwiek osobie trzeciej (np. organowi władzy publicznej), Strona ta zobowiązana jest do niezwłocznego poinformowania o tym fakcie drugiej Strony, w miarę możliwości jeszcze przed ujawnieniem takich Informacji Poufnych uprawnionej osobie trzeciej.
  2. Po wygaśnięciu Umowy (nie później jednak niż w terminie 7 dni od jej wygaśnięcia) wszelkie Informacje Poufne uzyskane od Usługodawcy zostaną mu odpowiednio zwrócone (o ile zostały przekazane na jakichkolwiek nośnikach materialnych) albo zniszczone lub usunięte z nośników danych Klienta, bez stosownego wezwania. Każda ze Stron zobowiązana jest do uwzględnienia uzasadnionych żądań drugiej Strony w zakresie sposobu, w jaki Informacje Poufne mają zostać odpowiednio zwrócone tej Stronie lub usunięte.

§7 Okres obowiązywania Umowy

  1. Umowa zostaje zawarta na czas wskazany w Formularzu Zamówienia z mocą wiążącą od dnia Konfiguracji i przekazania Klientowi danych logowania do Konta.
  2. Usługodawca ma prawo rozwiązać Umowę ze skutkiem natychmiastowym w sytuacjach określonych w niniejszym Regulaminie, a także gdy:

1) Klient opóźnia się z zapłatą Wynagrodzenia lub jakiejkolwiek jego części przez okres dłuższy niż 14 dni kalendarzowych, z zastrzeżeniem, że Usługodawca ma obowiązek niezwłocznie, przed rozwiązaniem Umowy z tej przyczyny i w tym trybie, wezwać Klienta do zapłaty i wyznaczyć mu w tym celu dodatkowy 14-dniowy termin od dnia doręczenia wiadomości e-mail lub pisemnego wezwania ((według uznania Usługodawcy))

2) Klient narusza postanowienia § 2 pkt 12, 13, § 3 pkt 3, 6, 8, 13, 14,24,24, § 4 pkt 2, § 5 pkt 2, 3, 5, 6,7 oraz § 6 pkt 4 Regulaminu, a Klient nie zaprzestaje dalszych naruszeń i nie usuwa ich skutków zgodnie z żądaniem Usługodawcy w terminie 7 dni kalendarzowych od dnia doręczenia wiadomości e-mail lub pisemnego wezwania w tym zakresie (według uznania Usługodawcy),

3) Usługodawca powziął wątpliwość co do zgodności korzystania przez Klienta z Usług zgodnie z Regulaminem lub braku wiarygodności informacji Klienta;

4) Usługodawca powziął wiadomość, że Klient działa na szkodę osoby trzeciej;

5) Klient oświadczy Usługodawcy brak woli dalszego wykonywania Umowy.

  1. Umowa zgodnie z powyższym nie stanowi podstawy do dochodzenia przez Klienta lub osobę trzecią jakichkolwiek roszczeń odszkodowawczych.
  2. W przypadku dodania Klienta do czarnej listy adresów IP lub domen, Usługodawca jest uprawniony do zawieszenia wykonywania Umowy zgodnie z § 3 ust. 13 Regulaminu i zażądać wyjaśnień od Klienta. Jeśli Klient nie udzieli wyjaśnień w terminie nie dłuższym niż 3 dni lub jeśli wyjaśnienia będą niezadowalające, co Usługodawca oceni według własnego uznania, Usługodawca będzie uprawniony do jednostronnego zaprzestania świadczenia usług dla jednej lub więcej jednostek biznesowych Klienta lub do rozwiązania Umowy ze skutkiem natychmiastowym. W przypadku, gdy Klient zostanie ponownie dodany do czarnej listy adresów IP lub domen, Usługodawca będzie uprawniony do jednostronnego wyłączenia świadczenia usług dla jednej lub więcej jednostek biznesowych Klienta lub do rozwiązania Umowy ze skutkiem natychmiastowym, bez żądania wyjaśnień.
  3. Zawieszenie świadczenia Usługi zgodnie z powyższym nie stanowi podstawy do jakichkolwiek roszczeń ze strony Klienta lub osoby trzeciej.
  4. Niezależnie od postanowień powyższych, naruszenie któregokolwiek z punktów polityki antyspamowej uprawnia ExpertSender do zwrócenia nadawcy uwagi i wezwania do zaprzestania dalszego naruszania warunków. Nadawca ma 3 dni na udzielenie satysfakcjonujących wyjaśnień i 7 dni na usunięcie niezgodności. Nieudzielenie satysfakcjonujących wyjaśnień lub dalsze naruszanie warunków polityki antyspamowej spowoduje jednostronne wyłączenie jednej lub więcej jednostek biznesowych nadawcy lub rozwiązanie umowy w całości ze skutkiem natychmiastowym.
  5. Kolejny przypadek naruszenia uprawnia ExpertSender do jednostronnego wyłączenia usługi jednej lub więcej jednostek biznesowych nadawcy lub rozwiązania umowy w całości, ze skutkiem natychmiastowym, bez żądania wyjaśnień.
  6. O ile żadna ze Stron nie dostarczy pisemnego wypowiedzenia na co najmniej trzydzieści (30) dni przed upływem bieżącego okresu obowiązywania, Umowa zostanie automatycznie przedłużona na kolejne okresy o tej samej długości co okres początkowy i na tych samych warunkach określonych w Formularzu Zamówienia. Wszelkie zmiany warunków niniejszej Umowy muszą zostać uzgodnione na piśmie przez obie Strony.
  7. Oświadczenie o rozwiązaniu Umowy wymaga dla swej ważności formy pisemnej pod rygorem nieważności.
  8. W przypadku rozwiązania Umowy, niezależnie od sposobu określonego powyżej, rozliczenie pomiędzy Stronami nastąpi według modelu płatności Klienta. I tak:

1) Umowa na czas określony:

  1. a) Model „Pay as you go” – Klient ponosi koszty usług do dnia rozwiązania Umowy. Po tej dacie nie będą ponoszone żadne dalsze opłaty.
  2. b) Model „przedpłaty” – w przypadku rozwiązania umowy Klient traci całą wpłaconą kwotę, która nie podlega zwrotowi.

2) Umowa na czas nieokreślony:

  1. a) Okres wypowiedzenia wynosi jeden (1) miesiąc, liczony od końca miesiąca, w którym złożono wypowiedzenie.
  2. b) Model „Pay as you go” – Klient ponosi koszty usług do końca okresu wypowiedzenia.
  3. c) Model „przedpłaty” – w przypadku wypowiedzenia Klient traci całą wpłaconą kwotę, która nie podlega zwrotowi.
  4. Klient będący konsumentem będącym osobą fizyczną zawierającą Umowę w bezpośrednim związku z jej działalnością gospodarczą i niezwiązaną bezpośrednio z jej zawodem, wynikającą wprost z przedmiotu wykonywanej przez nią działalności gospodarczej określonego w przepisach o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, a Umowa została zawarta na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa („Przedsiębiorca Indywidualny”), może w terminie 14 dni od dnia zawarcia Umowy odstąpić od jej wykonania bez podawania przyczyny. Do zachowania powyższego 14-dniowego terminu wystarczy wysłanie pisemnego oświadczenia o rezygnacji z Umowy na adres: ExpertSender ul. C.K. Norwida 1, 80-280 Gdańsk lub przesłanie skanu wydrukowanego i podpisanego oświadczenia o rezygnacji na adres kontakt@expertsender.pl. Do złożenia takiego oświadczenia Przedsiębiorca Indywidualny może wykorzystać formularz stanowiący załącznik nr 2 do ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz.U. 2020 poz. 287). W przypadku skorzystania przez Przedsiębiorcę Indywidualnego z tego uprawnienia Umowę poczytuje się za niezawartą. Wszelkie płatności dokonane przez Wyłącznego Przedsiębiorcę podlegają zwrotowi niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia. W przypadku rozwiązania Umowy przez Wyłącznego Przedsiębiorcę zgodnie z art. 15 par. 3 i art. 21 ust. 2 ustawy o prawach konsumenta, tj. na żądanie Klienta, które ma być spełnione przed rozwiązaniem Umowy, Klient zobowiązany jest do zapłaty za Usługi wykonane do dnia rozwiązania Umowy.

 

§8 Dane osobowe

  1. W celu realizacji postanowień Umowy zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych, Klient na zasadach szczegółowo określonych w zasadach przetwarzania danych osobowych w imieniu administratora (zwanych również „RODO” i dostępnych pod adresem https://expertsender.com/pl/warunki-przetwarzania-danych-osobowych/) zleca Usługodawcy przetwarzanie danych osobowych, których administratorem jest Klient i które zostaną przekazane Usługodawcy w związku z realizacją niniejszej Umowy.
  2. Usługodawca może gromadzić i przekazywać adresy IP i identyfikatory subskrybentów osobom trzecim na podstawie prawnie uzasadnionego interesu zgodnie z RODO w następujących okolicznościach:

1) W celu ochrony praw własności intelektualnej Usługodawcy lub osób trzecich, w szczególności w przypadkach podejrzenia naruszenia tych praw.

2) W celu zapewnienia bezpieczeństwa sieci i usług, w tym wykrywania i zapobiegania cyberatakom, wirusom i innym zagrożeniom bezpieczeństwa.

3) W celu utrzymania prawidłowego funkcjonowania usługi, w tym rozwiązywania problemów technicznych i zapewnienia stabilności usługi.

4) W celu dochodzenia lub obrony przed roszczeniami prawnymi związanymi z korzystaniem z usług Usługodawcy.

  1. Przekazanie danych nastąpi wyłącznie, gdy:

1) Istnieje wyraźny i uzasadniony cel przetwarzania danych;

2) Przetwarzanie jest niezbędne do osiągnięcia tego celu;

3) interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, nie są nadrzędne wobec prawnie uzasadnionych interesów Usługodawcy lub strony trzeciej.

  1. Usługodawca przeprowadzi ocenę prawnie uzasadnionego interesu przed każdym przekazaniem danych, biorąc pod uwagę:

1) Test celu: ustalenie, czy cel przetwarzania jest uzasadniony;

2) Test konieczności: potwierdzenie, że przetwarzanie jest niezbędne do osiągnięcia tego celu;

3) Test równowagi: zapewnienie, że prawa i interesy osoby, której dane dotyczą, nie przeważają nad uzasadnionym interesem.

  1. Usługodawca zobowiązuje się do wdrożenia odpowiednich środków bezpieczeństwa w celu ochrony przekazywanych danych oraz do udostępniania danych wyłącznie w zakresie niezbędnym do osiągnięcia określonego celu.

§9 Adresy korespondencyjne

  1. Wszelka korespondencja pomiędzy Stronami związana z realizacją niniejszej Umowy (z zastrzeżeniem jej wyraźnych odmiennych postanowień) odbywać się będzie w formie pisemnej – na aktualne adresy Stron wskazane w rejestrze przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) lub odpowiednio ich zagranicznych odpowiedników, przy czym adresy te będą aktualne w dacie wystosowania danej korespondencji do drugiej Strony, lub w formie elektronicznej (dokumentowej) na dane kontaktowe wskazane w Formularzu Zamówienia.
  2. Zmiana osób do kontaktu następuje poprzez pisemne poinformowanie drugiej Strony i nie wymaga zmiany Umowy. Zmiana osób uprawnionych do reprezentacji Strony, wskazanych w Krajowym Rejestrze Sądowym (jeśli dotyczy), nie wymaga poinformowania drugiej Strony. Każda ze Stron zobowiązana jest poinformować drugą Stronę o zmianie swoich danych teleadresowych w terminie 7 dni od takiej zmiany, pod rygorem uznania korespondencji wysłanej na dotychczasowe dane teleadresowe za skutecznie doręczoną.
  3. Klient oświadcza, że zapoznał się z pismem zawierającym informacje, które Usługodawca zobowiązany jest przekazać osobie kontaktowej wskazanej w Formularzu Zamówienia powyżej na podstawie art. 14 RODO, znajdującym się pod adresem [LINK]. Klient gwarantuje Usługodawcy, że niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie dwóch (2) dni roboczych od zawarcia niniejszej Umowy, doręczy osobie kontaktowej, o której mowa powyżej, pismo Usługodawcy zawierające informacje, o których mowa w art. 14 RODO.

§10 Reklamacje

  1. Klient jest uprawniony do złożenia reklamacji dotyczącej realizacji Usług.
  2. Reklamacje związane z realizacją Usług Klient może składać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres kontakt@expertsender.com lub w formie pisemnej na adres: ExpertSender S.A., ul. Cypriana Kamila Norwida 1, 80-280 Gdańsk.
  3. W reklamacji należy podać jak najwięcej informacji i okoliczności dotyczących przedmiotu reklamacji, w szczególności rodzaj i datę wystąpienia nieprawidłowości oraz dane kontaktowe. Informacje te pozwolą ExpertSender na szybsze rozpatrzenie reklamacji. Reklamacja może być złożona w terminie 30 dni od dnia, w którym Usługa miała być wykonana lub została wykonana nienależycie.
  4. Rozpatrzenie reklamacji przez Usługodawcę następuje bez zbędnej zwłoki, w terminie nie dłuższym niż 30 dni od dnia otrzymania reklamacji. O wyniku reklamacji Klient zostanie poinformowany za pośrednictwem poczty elektronicznej lub w formie pisemnej na adres korespondencyjny Klienta podany w Formularzu Zamówienia.
  5. Usługodawca jest uprawniony do podejmowania interwencji na Koncie Klienta w zakresie niezbędnym do zapewnienia usunięcia zakłócenia lub rozwiązania problemu utrudniającego prawidłowe korzystanie z Usługi.

§11 Postanowienia końcowe

  1. W sprawach nieuregulowanych w niniejszej Umowie mają zastosowanie odpowiednie przepisy prawa polskiego, w szczególności Kodeksu cywilnego oraz ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
  2. Usługodawca ma prawo do zmiany postanowień Regulaminu w każdym czasie. W przypadku takich zmian zostaną one opublikowane na stronie https://expertsender.com/pl/regulamin/ na 7 dni przed wejściem w życie oraz za pośrednictwem wiadomości e-mail. Brak akceptacji nowego lub zmienionego Regulaminu jest równoznaczny z rezygnacją z Usług.
  3. Klient nie jest uprawniony, bez uprzedniej zgody Usługodawcy wyrażonej w formie pisemnej, do przeniesienia swoich praw i obowiązków na osobę trzecią.
  4. Sprawy sporne Strony zobowiązują się rozwiązywać polubownie, a w przypadku braku porozumienia poddać pod rozstrzygnięcie sądu cywilnego właściwego dla siedziby Usługodawcy.
  5. Usługodawca jest uprawniony do zmiany Regulaminu w przypadku zaistnienia co najmniej jednej z poniższych przyczyn:

1) wprowadzenie przez Usługodawcę nowych rozwiązań funkcjonalnych, organizacyjnych lub technicznych związanych z funkcjonowaniem Serwisu lub jego modyfikacji;

2) wprowadzenia przez Usługodawcę nowych produktów lub usług, modyfikacji Usługi lub rezygnacji Usługodawcy z oferowania produktów lub usług wchodzących w skład Usługi;

3) zmiany zakresu, sposobu lub formy wykonywania przez Usługodawcę czynności wchodzących w skład Usługi;

4) zmiany warunków prowadzenia działalności gospodarczej przez Usługodawcę lub zmiany warunków rynkowych związanych z prowadzoną przez Usługodawcę działalnością gospodarczą;

5) wprowadzenia nowych przepisów prawa lub zmiany obowiązujących przepisów regulujących stosunki Klienta z Usługodawcą wynikające z Umowy;

6) dostosowania Usługi do warunków rynkowych wynikających z postępu technicznego, technologicznego i informatycznego oraz zmian wprowadzonych w funkcjonującym systemie informatycznym Usługodawcy.

  1. Usługodawca jest uprawniony do zmiany Regulaminu również w przypadku zaistnienia innej uzasadnionej przyczyny skutkującej wzrostem kosztów działalności Usługodawcy.
  2. Usługodawca każdorazowo opublikuje informację o przesłaniu zmienionego Regulaminu na adres e-mail podany przez Klienta w Formularzu Zamówienia, wskazując datę, od której nowy lub zmieniony Regulamin będzie obowiązywał oraz przyczyny i warunki. Powiadomienie i przesłanie nowego Regulaminu, o którym mowa w zdaniu poprzedzającym, zostanie dokonane przez Usługodawcę w terminie dwóch tygodni przed dniem wejścia w życie nowego lub zmienionego Regulaminu.
  3. Klient jest związany nowym lub zmienionym Regulaminem, jeżeli nie wypowie w związku z tym Umowy w terminie 14 dni od dnia otrzymania informacji o zmianie lub nowym Regulaminie, z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia ze skutkiem na koniec miesiąca kalendarzowego.